Policajti vydali nacistickú ešpézetku. Pomôžte ju nájsť!

Autor: Peter Toti Tóth | 3.11.2011 o 12:19 | Karma článku: 14,44 | Prečítané:  14692x

Po Slovensku jazdí auto s poznávacou značkou, ktorá hlása: blesk Heil Hitler. Áno, policajti na dopravnom inšpektoráte niekomu vydali evidenčné číslo vozidla s neonacistickým posolstvom.  

Na tento prípad upozornil priateľ autora blogu. Najprv dal na kruhovom objazde prednosť čiernemu SUV. Keď sa zaňho zaradil, všimol si jeho poznávaciu značku BL ESK 88 a skoro z kože vyskočil. Keďže šoféroval, nemohol mobilným telefónom auto odfotiť. Kým sa stihol spamätať jeho spolujazdec, čierne auto zmizlo.

Popísaná udalosť je námetom na občianske pátranie a na poznámku o význame symbolov.

Občianske pátranie

Každý, kto si myslí, že štát by nemal podporovať šírenie neonacistickej propagandy, nech má pripravený mobil alebo fotoaparát. Keď zbadá inkriminované čierne SUV, môže ho odfotiť a záber poslať médiám a policajnému prezidentovi Jaroslavovi Spišiakovi, ktorý by si mal nájsť čas nielen na rozkladné opatrenia, ale aj na osvetu medzi podriadenými.

Poznámka

Číslo 88 samo o sebe nevyjadruje nič príznačné. V kombinácii s niektorými slovami alebo symbolmi môže byť označením ôsmeho písmena abecedy - H. Dve osmičky za sebou v neonacistickej mágii znamenajú Heil Hitler. Tento pozdrav netreba prekladať. Je jasné, že nacistický blesk by majiteľovi hľadaného čierneho SUV na evidenčnom čísle vozidla neprešiel. Aj pracovníkom dopravného inšpektorátu by asi v hlavách zasvietila červená. Tak si vymyslel hru písmen a, žiaľ, prekabátil ňou policajtov. Najnovšia séria bratislavských značiek začína písmenami BL. Doplnením písmen ESK vytvoril majiteľ auta slovo „blesk". A blesk (teda dva blesky v rade) nie je ničím iným ako logo nacistickej SS. Znak blesku bol neoddeliteľnou súčasťou oficiálneho jazyka Hitlerovej tretej ríše. Schutzstaffel (SS), vedená ríšskym vodcom Heinrichom Himmlerom, bola zodpovedná za najväčšie ukrutnosti nacistického režimu, vrátanie realizácie konečného riešenia židovskej otázky. BL ESK 88 je teda pozdravom slovenských neoesesákov nacistickému ríšskemu kancelárovi Adolfovi Hitlerov. A takýto neonacistický transparent posvätila slovenská štátna moc.

Štát by iste nemal trestať ľudí za to, že si napríklad na telo vytetujú nacistické symboly. Na štátnom majetku (a evidenčné číslo vozidla ním je) ich však strpieť nemôže.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?